Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/usr/home/blulabpl/domains/fructi.org/podcast.fructi.org/podcast.xml" in /usr/home/blulabpl/domains/fructi.org/public_html/notomash/index.php on line 3 NoToMash (Fructi.ORG)
booking agency | events

NoToMash

Biografia

NoToMash czyli Tomasz Stroczkowski to młody DJ i producent z okolic W-wy. Z początku zakochany w brzmieniach funky, vocal, french house prezentowanych przez takich artystów jak Roger Sanchez czy Thomas Bangalter. Po wysłuchaniu seta Mariki zakochał się w brzmieniach progressive. Mimo uczuć, którymi darzył swoje muzyczne korzenie, czuł jednak, że potrzebuje odmiany. Momentem przełomowym dla jego świata muzyki były warsztaty dj'skie organizowane w klubie Piekarnia, po których chciał grać już tylko progressive. Rok po zaczęciu przygody z mixowaniem, zaczął produkować własne utwory. Charakter jego kompozycji zmieniał się z tym, co grał i słuchał. Z początku był to szeroko pojęty house, później nastał czas na produkcje w znacznie bardziej agresywnym, mrocznym tonie. Dzięki swym nagraniom dostał się do finałowej piątki w konkursie Coke Live Fresh Noise gdzie miał okazje zagrać u boku takich gwiazd jak DJ Bert (Boogie Mafia) oraz Smolik.

Po półtorarocznej absencji, powrócił wygrywając konkurs na remix dla samego Martina Solveiga. Jego remix określany jako electro house, utrzymywał się przez wiele tygodni na liście najchętniej kupowanych utworów, francuskiego producenta. Zachęcony sukcesem powrócił do produkcji przeznaczając na naukę wiele tygodni, w międzyczasie grając na paru imprezach (min. Warsaw Massive)… Muzycznie oscyluje wokół electro, zahaczając o progressive a kończąc na minimalu i tech-housie czasem wplątując breakbeat. Wspólnym mianownikiem jest pozytywna energia z pompującym groove'em, motywy etno i pokręcone minimalowe dzwięki. Ciągle stara się wyrobić swój własny niepowtarzalny styl. Obecnie jego brzmienie zmierza w kierunku bardziej deepowym co nie oznacza, iż porzucił swoje progresywno-etniczne inspiracje.

Pierwszym labelem, z którym nawiązał współpracę była nowojorska wytwórnia Intermission LTD, nakładem, której ukazała się jego pierwsza debiutancka EP-ka "Dub Poetry". NoToMash jest także, laureatem konkursu na remix dla wytwórni 3 Liquid Hz Recordings do, której należy Ricky Ambilotti – twórca znanego "Construct" – utrzymującego się przez wiele tyg. na liście najchętniej ściąganych utworów minimalowych na Beatport. Tomasz jest także autorem najlepszego remixu dla Aki Bergen'a - Africanism (Neurotraxx). W ciągu roku na jego koncie pojawiło się wiele wydawnictw oraz wysoko ocenianych remixów. Najbliższe plany to autorski album oraz co oczywiste - kolejne Epki.

Od ponad roku współpracuje z agencją Fructi.ORG dzięki której w ciągu zaledwie paru miesięcy miał okazje zagrać w większości znanych klubów na terenie kraju: UBU, Insomnia, Hotl, Luzztro, Klub 55, Monobar, Piekarnia, Prozak, Cafe Mięsna... Jego sety często można usłyszeć na falach Polskiego Radia Czwórka oraz radia Kampus.

Daty

28.09 The Pictures Art Bar Cafe, Warszawa

01.04 The Pictures Art Bar Cafe, Warszawa
05.04 Bagdad Cafe, Łódź
06.04 The Pictures Art Bar Cafe, Warszawa
13.04 Tworzywo Pray For After, Białystok
20.04 Fructi.ORG vs. ?, Luzztro, Warszawa
27.04 Nova Maska, Warszawa

17.05 Fructi.ORG with Francesca Lombardo (Crosstown Rebels), Jerozolima, Warszawa

SoundCloud

Facebook

Dyskografia

Single

NoToMash - Dub Poetry EP /Intermission LTD
NoToMash - Disturbia EP /3 Liquid Hz]
NoToMash - My Digital Playground /Intermission LTD
NoToMash - Butterfly Effect EP /Intermission LTD
NoToMash - Be There EP /Adult Music
NoToMash - Pernambuco EP /Undertechnical rec.

Remixy

Martin Solveig - One 2.3. Four (NoToMash Remix)
Aki Bergen - Africanism (NoToMash remix) Soon on Neurotraxx
Ricky Ambilotti - Construct (NoToMash Remix) /3 Liquid Hz
David Sense/Bart Cieslak - Dynamic (NoToMash Remix) /Prosound rec.
Wet Synthex - Da House (NoToMash Into The Night Remix) /System rec.
Tuxedo - Passion (NoToMash Remix) /Passion Fruit rec.
Simon Tappenden - Blue Strobe (NoToMash Night Ride Remix) /F*** House Music
Pysh - Funkoholic (NoToMash Remix) /Asymmetric rec.
Pysh - Wieczorny (NoToMash Remix) /Asymmetric Dip
Pysh - Kaszkiet (NoToMash Remix) /Asymmetric rec.

Kompilacje

NoToMash - Shield /Adult Music Winter Compilation
NoToMash - Disturbia /Bavaria rec.
NoToMash - Rio /UNDERTECHNICAL ESSENTIAL COLLECTION VOLUME 02
NoToMash - Wanderer & Elephant /SpekuLLa Summer Sampler 2011 : SpekuLLa Records
NoToMash - Cafe Mambo & Ivory Coast /Miami Sampler 2011 : SpekuLLa Records: SpekuLLa Records